IPC-B125-APF28
Brand: Uniarch
SKU: 000038
178.2 ₾
დარჩენილია: 2
• Day/night functionality
• Smart IR, up to 30m (98ft) IR distance
• Optical glass window with higher light transmittance
• IR anti-reflection window to increase the infrared transmittance
• 2D/3D DNR (Digital Noise Reduction)
• Built-in Mic
• Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
• ROI (Region of Interest)
• ONVIF Conformance
• Wide temperature range: -30°C ~ 60°C (-22°F ~ 140°F)
• Wide voltage range of ±25%
• IP67
  • Brand: Uniarch
  IPC-B125-APF28 IPC-B125-APF40
Camera
Sensor 1/3", progressive scan, CMOS
Lens 2.8mm@F2.1 4.0mm@F2.1
DORI Distance Lens (mm) Detect (m) Observe (m) Recognize (m) Identify (m)
Angle of View (H) 89.1° 75.0°
Angle of View (V) 47.3° 41.6°
Angle of View (O) 94.3° 81.1°
Adjustment angle Pan: 0° ~ 360° Tilt: 0° ~ 90° Rotate: 0° ~ 360°
Shutter Auto/Manual, 1 ~ 1/100000s
Minimum Illumination Colour: 0.02Lux (F2.1, AGC ON)
0Lux with IR on
Digital noise reduction 2D/3D DNR
Day/Night IR-cut filter with auto switch (ICR)
S/N >52dB
IR Range Up to 30m (98ft) IR range
Defog Digital Defog
WDR DWDR
Audio
Audio Compression G.711
Suppression Supported
Sampling Rate 8KHZ
Video
Video Compression Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
H.264 code profile Baseline profile, Main profile, High profile
HLC Supported
BLC Supported
OSD Up to 4 OSDs
Privacy Mask Up to 4 areas
ROI Up to 8 areas
Motion Detection Up to 4 areas
Network
Compatible Integration ONVIF (Profile S, Profile T), API
Interface
Network 10/100M Base-TX Ethernet
Built-in Mic Supported
General
Power DC 12V±25%, PoE
Power consumption: Max 4.5W
Dimensions (L × W × H) 144 × 60 × 65mm (5.6” × 2.4” × 2.6”)
Weight 0.19kg (0.42lb)
Working Environment -30°C ~ 60°C (-22°F ~ 140°F), Humidity: ≤95% RH (non-condensing)