IPC3514LE-ADF28K-WP
Brand: Uniview
SKU: 000334
245.03 ₾
მარაგი ამოიწურა
4MP ColorHunter Wise-ISP Fixed Dome Network Camera
• High quality image with 4MP, 1/1.8"CMOS sensor and F1.0 large aperture lens
• Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
• 120dB true WDR technology enables clear image in strong light scene
• Support 9:16 Corridor Mode
• Built-in Mic
• Supports 512 GB Micro SD card
• IP67 protection
• IK10 protection
• Support PoE power supply
• 3-Axis
  • Brand: Uniview
  IPC3514LE-ADF28K-WP IPC3514LE-ADF40K-WP
Camera
Max Resolution 4 MP
Sensor 1/1.8" CMOS
Min. Illumination Colour: 0.0003 lux (F1.0, AGC ON)
Shutter Auto/Manual, 1 ~ 1/100000s
Adjustment Angle Pan: 8° ~ 360°, Tilt: 0° ~ 68°, Rotate: 10° ~ 360°
S/N >52 dB
WDR 120 dB
Lens
Focal Length 2.8 mm 4.0 mm
Iris Type Fixed
Iris F1.0
Field of View (H) 110.4° 88.2°
Field of View (V) 60.5° 47.6°
Field of View (D) 115.2° 104.0°
DORI
DORI Distance (Lens) 2.8mm 4.0mm
DORI Distance (Detect) 43.4m(142.5.7ft) 62.1(203.6ft)
DORI Distance (Observe) 17.4(57.0ft) 24.8(81.5ft)
DORI Distance (Recognize) 8.7(28.5ft) 12.4(40.7ft)
DORI Distance (Identify) 4.3(14.3ft) 6.2(20.4ft)
Illuminator
Supplemental Light N/A
Video
Video Compression Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
H.264 Code Profile Baseline profile, Main profile, High profile
Sub Stream: 720P (1280*720), Max 30fps; D1 (720*576), Max 30fps; 640*360,Max 30fps
Video Bit Rate 128 Kbps to 6144 Kbps
U-code Support
OSD Up to 4 OSDs
Privacy Mask Up to 4 areas
ROI Support
Video Stream Dual Streams
Image
White Balance Auto, Outdoor, Fine Tune, Sodium Lamp, Locked, Auto2
Digital Noise Reduction 2D/3D DNR
Smart Illumination N/A
Flip Normal, Flip Vertical, Flip Horizontal, 180°, 90° Clockwise, 90° Anti-clockwise
Dewarping N/A
HLC Support
BLC Support
Defog Digital Defog
Events
Basic Detection Motion Detection, Ultra Motion Detection, Tampering Alarm, Audio Detection
Intelligent
Audio
Audio Compression G.711U, G.711A
Audio Bitrate 64 Kbps
Two-way Audio N/A
Suppression Support
Sampling Rate 8 kHz
Storage
Edge Storage Micro SD, up to 512 GB
Network Storage ANR, NAS (NFS)
Network
Compatible Integration ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T),
API, SDK
User/Host Up to 32 users, 2 user levels: administrator and common user
Client UNV-Link, UNV-Link Pro, EZStation
Interface
Audio I/O N/A
Alarm I/O N/A
Serial Port N/A
Built-in Mic Support
Built-in Speaker N/A
WIFI N/A
Network 1 × RJ45 10 M/100 M Base-TX Ethernet
Video Output N/A
Certification
EMC CE-EMC (EN 55032, EN 61000-3-3, EN IEC 61000-3-2, EN 55035)
FCC (FCC 47 CFR part15 B)
Safety CE LVD (EN 62368-1)
UL/CUL (UL 62368-1, CAN/CSA C22.2 No. 62368-1)
Protection IP67 (IEC 60529)
IK10 (IEC 62262)
General
Power DC 12V±25%, PoE (IEEE 802.3af)
Power Consumption Max 1.7W
Power Interface Ø5.5 mm coaxial power plug
Dimensions Ø128 x 100mm (Ø5.0” x 3.9”) (Ø x H)
Weight 0.63kg (1.39lb)
Material Metal + Plastic
Working Environment -30 ℃ to 60 ℃ (-22 ℉ to 140 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing)
Storage Environment -30 ℃ to 60 ℃ (-22 ℉ to 140 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing)