UAC-T125-AF28LM
Brand: Uniview
SKU: 000480
125.0 ₾
მარაგი ამოიწურა
5MP LightHunter Fixed IR Turret Analog Camera
• High quality imaging with 5MP resolution
• TVI/AHD/CVI/CVBS
• Supports IR-cut filter with auto-switch (ICR)
• LightHunter monitoring with high-sensitivity sensor
• Supports 180° horizontal flip, 180° vertical flip
• OSD configuration menu, easy to operate
• IP67 waterproof and dustproof design, high reliability
• OSD configuration menu in 11 languages
• Built-in microphone for high quality audio transmission via coaxial cables
• 3-Axis
  • Brand: Uniview
  UAC-T125-AF28LM UAC-T125-AF40LM
Sensor
Pixel 5 MP
Sensor Size 1/2.7" CMOS
Min. Illumination 0.005 lux (F1.6, AGC ON)
0 lux (IR on)
Lens
Focus 2.8 mm 4.0 mm
Lens Mount M12
Angle of View (H) 109.1° 91.3°
Angle of View (V) 60.9° 46.1°
Angle of View (D) 126.7° 109.6°
Illuminator
Illuminator Number Two IR illuminators
Illumination Distance 40m
Lifetime ≥ 60000 hours
Video
Resolution 5MP@25fps: 2880(H)×1620(V); 5MP@20fps: 2592(H)×1944(V); 5MP@12.5fps: 2592(H)×1944(V)
4MP: 2560(H)×1440(V)
1080P: 1920(H)×1080(V)
Frame Rate TVI: 5MP@20fps (default), 5MP@12.5fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps, 1080P@25fps, 1080P@30fps
AHD: 5MP@20fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps, 1080P@25fps, 1080P@30fps
CVI: 5MP@25fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps, 1080P@25fps, 1080P@30fps
CVBS: PAL, NTSC
Shutter Time PAL: 1/25s-1/50000s,
NTSC: 1/30s-1/50000s
Image
Exposure Mode Four modes: Global (default), BLC, HLC, DWDR
Day/Night Three modes: Auto (default), Day, Night
Digital Noise Reduction 2D
White Balance Two modes: Auto (default), Manual
WDR DWDR
Smart IR Support
Flip Supports 180°horizontal flip, 180°vertical flip
Digital Defog N/A
Audio
Built-in Mic Support
Camera Audio TVI: 5MP@20fps, 5MP@12.5fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps, 1080P@25fps, 1080P@30fps
CVI: 5MP@25fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps
Interface
Power Interface 5.5 mm Power Interface
Video Output BNC, supports TVI/AHD/CVI/CVBS
Operating Environment
Temperature -30°C to 60°C (-22°F to 140°F)
Humidity ≤ 95% RH (non-condensing)
Surge Protection 4 KV for power, 4 KV for video output interfaces
Ingress Protection IP67
General
Power DC 12 V ± 25%
Power Consumption MAX 3.4W
Mount Wall Mount, Pole Mount, Corner Mount, Pendant Mount
Dimensions Φ111mm*98mm (diameter*height)