UAC-T115-F28
Brand: Uniview
SKU: 000321
75.0 ₾
მარაგი ამოიწურა
5MP Fixed IR Turret Analog Camera
• 5MP high quality image
• TVI/AHD/CVI/CVBS
• IR-cut filter with auto switch (ICR)
• Supports 180° horizontal flip, 180° vertical flip
• OSD configuration menu, easy to operate
• IP67 waterproof and dustproof design, high reliability
• OSD configuration menu in 11 languages
• 3-Axis
  • Brand: Uniview
  UAC-T115-F28 UAC-T115-F40
Sensor
Pixel 5 MP
Sensor Size 1/2.7" CMOS
Min. Illumination 0.02 lux (F2.0, AGC ON)
0 lux (IR on)
Lens
Focus 2.8 mm 4.0 mm
Lens Mount M12
Angle of View (H) 102.2° 82.9°
Angle of View (V) 53.9° 46.1°
Angle of View (D) 124.8° 100.0°
Illuminator
Illuminator Number One IR illuminator
Illumination Distance 20m
Lifetime ≥ 60000 hours
Video
Resolution 5MP@25fps: 2880(H)×1620(V); 5MP@20fps: 2592(H)×1944(V); 5MP@12.5fps: 2592(H)×1944(V)
4MP: 2560(H)×1440(V)
1080P: 1920(H)×1080(V)
Frame Rate TVI: 5MP@20fps (default), 5MP@12.5fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps, 1080P@25fps, 1080P@30fps
AHD: 5MP@20fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps, 1080P@25fps, 1080P@30fps
CVI: 5MP@25fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps, 1080P@25fps, 1080P@30fps
CVBS: PAL, NTSC
Shutter Time PAL: 1/25s-1/50000s,
NTSC: 1/30s-1/50000s
Image
Exposure Mode Four modes: Global (default), BLC, HLC, DWDR
Day/Night Three modes: Auto (default), Day, Night
Digital Noise Reduction 2D
White Balance Two modes: Auto (default), Manual
WDR DWDR
Smart IR Support
Flip Supports 180°horizontal flip, 180°vertical flip
Interface
Power Interface 5.5 mm Power Interface
Video Output BNC, supports TVI/AHD/CVI/CVBS
Operating Environment
Temperature -30°C to 60°C (-22°F to 140°F)
Humidity ≤ 95% RH (non-condensing)
Surge Protection 4 KV for power, 4 KV for video output interfaces
General
Power DC 12 V ± 25%
Power Consumption MAX 3.6W
Mount Wall Mount, Pole Mount, Corner Mount, Pendant Mount
Dimensions Φ118mm*96mm (diameter*height)