IPC2128LE-ADF28KM-G
Brand: Uniview
SKU: 000036
423.36 ₾
მარაგი ამოიწურა
4K Mini Fixed Bullet Network Camera
• High quality image with 8MP, 1/2.7"CMOS sensor
• Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
• Easystar technology ensures high image quality in low illumination environment
• 120dB true WDR technology enables clear image in strong light scene
• Support 9:16 Corridor Mode
• Built-in Mic
• Smart IR, up to 50m (164ft) IR distance
• Supports 256 G Micro SD card
• IP67 protection
• Support PoE power supply
• 3-Axis
  • Brand: Uniview
  IPC2128LE-ADF28KM-G IPC2128LE-ADF40KM-G
Camera
Sensor 1/2.7", 8.0 megapixel, progressive scan, CMOS
Minimum Illumination Support Easystar: Colour: 0.005 lux ( F1.6, AGC ON)
0Lux with IR on
Day/Night IR-cut filter with auto switch (ICR)
Shutter Auto/Manual, 1~1/100000 s
Adjustment angle Pan: 0° ~ 360° Tilt: 0° ~ 90° Rotate: 0° ~ 360°
S/N >56dB
WDR 120dB
Lens
Lens Type 2.8mm @F1.6 4.0mm @1.6
Iris Fixed
Field of View (H) 98.3° 91.2°
Field of View (V) 53.3° 47.9°
Field of View (D) 103.1° 95.9°
DORI
DORI Distance Lens Detect(m) Observe(m) Recognize(m) Identify(m)
2.8mm 84 33.6 16.8 8.4
4.0mm 120 48 24 12
Illuminator
IR Range Up to 50m (164 ft) IR range
Wavelength 850nm
IR On/Off Control Auto/Manual
Video
Video Compression Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
H.264 code profile Baseline Profile, Main Profile, High Profile
Video Bit Rate 128 Kbps~16 Mbps
U-code Support
OSD Up to 4 OSDs
Privacy Mask Up to 4 areas
ROI Up to 8 areas
Video stream Dual streams
Image
White Balance Auto/Outdoor/Fine Tune/Sodium Lamp/Locked/Auto2
Digital noise reduction 2D/3D DNR
Smart IR Support
Flip Normal/Vertical/Horizontal/180°/90°Clockwise/90°Anti-clockwise
HLC Supported
BLC Supported
Defog Digital Defog
Events
Audio
Audio Compression G.711U, G.711A
Audio Bitrate 64 Kbps
Two-way Audio N/A
Suppression Supported
Sampling Rate 8KHZ