IPC2122LB-AF28WK-G
Brand: Uniview
SKU: 000034
193.05 ₾
მარაგი ამოიწურა
• High quality image with 2MP, 1/2.9"CMOS sensor
• 2MP (1920*1080)@30/25fps; 720P (1280*720)@30/25fps
• Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
• Built-in Mic
• Smart IR, up to 30m (98ft) IR distance
• Supports 128 G Micro SD card
• IP67 protection
• 3-Axis
  • Brand: Uniview
IPC2122LB-AF28WK-G IPC2122LB-AF40WK-G
Camera
Sensor 1/2.9", 2.0 megapixel, progressive scan, CMOS
Minimum Illumination Colour: 0.01 lux (F2.0 AGC ON)
0 lux with IR on
Day/Night IR-cut filter with auto switch (ICR)
Shutter Auto/Manual, 1~1/100000 s
Adjustment Angle Pan: 0° ~ 360° Tilt: 0° ~ 90° Rotate: 0° ~ 360°
S/N >52dB
WDR DWDR
Lens
Lens Type 2.8mm@F2.0 4.0mm@F2.0
Iris Fixed
Field of View (H) 101.1° 83.7°
Field of View (V) 55.0° 44.6°
Field of View (D) 111.0° 89.1°
DORI
DORI Distance Lens Detect(m) Observe(m) Recognize(m) Identify(m)
2.8mm 45 18 9 4.5
4.0mm 64.3 25.7 12.9 6.4
Illuminator
IR Range Up to 30m (98 ft) IR range
Wavelength 850nm
IR On/Off Control Auto/Manual
Video
Video Compression Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
H.264 code profile Baseline profile, Main profile, High profile
Frame Rate Main Stream: 1080P (1920*1080), Max 30fps; 720P (1280*720), Max 30fps;
Video Bit Rate 128 Kbps~6 Mbps
U-code Support
OSD Up to 4 OSDs
Privacy Mask Up to 4 areas
ROI Up to 8 areas
Video stream Dual streams
Image
White Balance Auto/Outdoor/Fine Tune/Sodium Lamp/Locked/Auto2
Digital noise reduction 2D/3D DNR
Smart IR Support
Flip Normal/Vertical/Horizontal/180°
Dewarping N/A
HLC Support
BLC Support
Defog Digital Defog
Events
Basic Detection Human body detection, Motion detection, tampering alarm, audio detection
Audio
Audio Compression G.711U, G.711A
Audio Bitrate 64 Kbps
Two-way Audio N/A
Suppression Support
Sampling Rate 8KHZ
Storage
Edge Storage Micro SD, up to 128GB
Network Storage ANR,NAS(NFS)
Network
Compatible Integration ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T), API , SDK
User/Host Up to 32 users. 2 user levels: administrator and common user
Client EZStation
EZView
EZLive
Plug-in free live view: Chrome 57.0 and above, Firefox 58.0 and above, Edge 16 and above
Wi-Fi
Wireless Standards IEEE802.11b/g/n
Frequency Range 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz
Wireless Range Up to 130 m (The performance varies based on actual environment)
Channel Bandwidth 20 MHz Support