UAC-B122-AF28M-W
Brand: Uniview
SKU: 000478
98.0 ₾
მარაგი ამოიწურა
2MP ColourHunter Fixed Warm Light Bullet Analog Camera
• 2MP high quality imaging
• TVI/AHD/CVI/CVBS
• Supports white light illumination, 24/7 color images
• Supports 180° horizontal flip, 180° vertical flip
• OSD configuration menu, easy to operate
• IP67 waterproof and dustproof design, high reliability
• OSD configuration menu in 11 languages
• Built-in microphone for high quality audio transmission via coaxial cables
• Supports digital defog
• Metal front face and housing
  • Brand: Uniview
  UAC-B122-AF28M-W UAC-B122-AF40M-W
Sensor
Pixel 2 MP
Sensor Size 1/2.9" CMOS
Min. Illumination 0.005 lux (F1.6, AGC ON)
0 lux (white light on)
Lens
Focus 2.8 mm 4.0 mm
Lens Mount M12
Angle of View (H) 101.5° 83.8°
Angle of View (V) 56.9° 42.7°
Angle of View (D) 117.4° 100.1°
Illuminator
Illuminator Number Two white-light illuminators
Illumination Distance 40m
Lifetime ≥ 60000 hours
Video
Resolution 1080P: 1920(H)×1080(V)
720P: 1280(H) ×720(V)
Frame Rate TVI: 1080P@25fps (default), 1080P@30fps; 720P@25fps, 720P@30fps
AHD: 1080P@25fps, 1080P@30fps; 720P@25fps, 720P@30fps
CVI: 1080P@25fps, 1080P@30fps; 720P@25fps, 720P@30fps
CVBS: PAL, NTSC
Shutter Time PAL: 1/25s-1/50000s,
NTSC: 1/30s-1/50000s
Image
Exposure Mode Four modes: Global (default), BLC, HLC, DWDR
Day/Night 24/7 color images
Digital Noise Reduction 2D/3D
White Balance Two modes: Auto (default), Manual
WDR DWDR
Flip Supports 180°horizontal flip, 180°vertical flip
Digital Defog Support
Audio
Built-in Mic Support
Camera Audio TVI: 1080P@25fps, 1080P@30fps
CVI: 1080P@25fps, 1080P@30fps
Interface
Power Interface 5.5 mm Power Interface
Video Output BNC, supports TVI/AHD/CVI/CVBS
Operating Environment
Temperature -30 ℃ to 60 ℃ (-22 ℉ to 140 ℉)
Humidity ≤ 95% RH (non-condensing)
Surge Protection 4kV for power, 4kV for video output interfaces
Ingress Protection IP67
General
Power DC 12 V ± 25%
Power Consumption MAX 3.12W
Mount Corner Mount, Pole Mount
Dimensions 157mm*67mm*66mm (L*W*H)