UAC-B112-F28
Brand: Uniview
SKU: 000128
65.0 ₾
მარაგი ამოიწურა
2MP Fixed IR Bullet Analog Camera
• 2MP high quality image
• TVI/AHD/CVI/CVBS
• IR-cut filter with auto switch (ICR)
• Supports 180° horizontal flip, 180° vertical flip
• OSD configuration menu, easy to operate
• IP67 waterproof and dustproof design, high reliability
• OSD configuration menu in 11 languages
  • Brand: Uniview
  UAC-B112-F28 UAC-B112-F40
Sensor
Pixel 2 MP
Sensor Size 1/3.0" CMOS
Min. Illumination 0.02 lux (F2.0, AGC ON)
0 lux (IR on)
Lens
Focus 2.8 mm 4.0 mm
Lens Mount M12
Angle of View (H) 90.5° 80.2°
Angle of View (V) 49.6° 40.7°
Angle of View (D) 109.5° 90.5°
Illuminator
Illuminator Number One IR illuminator
Illumination Distance 20m
Lifetime ≥ 60000 hours
Video
Resolution 1080P: 1920(H)×1080(V)
720P: 1280(H) ×720(V)
Frame Rate TVI/AHD/CVI: 1080P@25fps(default), 1080P@30fps; 720P@25fps, 720P@30fps
CVBS: PAL, NTSC
Shutter Time PAL: 1/25s-1/50000s,
NTSC: 1/30s-1/50000s
Image
Exposure Mode Four modes: Global (default), BLC, HLC, DWDR
Day/Night Three modes: Auto (default), Day, Night
Digital Noise Reduction 2D
White Balance Two modes: Auto (default), Manual
WDR DWDR
Smart IR Support
Flip Supports 180°horizontal flip, 180°vertical flip
Interface
Power Interface 5.5 mm Power Interface
Video Output BNC, supports TVI/AHD/CVI/CVBS
Operating Environment
Temperature -30°C to 60°C (-22°F to 140°F)
Humidity ≤ 95% RH (non-condensing)
Surge Protection 4 KV for power, 4 KV for video output interfaces
General
Power DC 12 V ± 25%
Power Consumption MAX 2.88W
Mount Corner Mount, Pole Mount
Dimensions 142mm*63mm*65mm (L*W*H)